Děkujeme našim partnerům

„Přispět k lepšímu životu zvířat může snadno každý z nás. „

Ve First Green vědí, že lepší život zvířat znamená ozdravění ekosystému planety. Pomocí zvířatům tedy pomáháme i sobě, přírodě a budoucím generacím.

First Green Industries a.s., je česká společnost, která vyrábí unikátní 100% elektrické smykové nakladače, které v současné době pracují už v podstatě na všech kontinentech. 

Jsou plně elektrické, s nízkou hlučností a ulovými emisemi. Umí podávat maximální výkon při zachování ekologičnosti vlastního provozu.

Navíc jsou z 98% recyklovatelné a jsou zároveň konstruované tak, aby každá jejich další generace mohla být jednoduše implementována i do starších typů.

Děkujeme, že nám First Green Industries bude pomáhat nejen zlepšovat kvalitu života primárně hospodářských zvířat, ale také zvyšovat povědomí o tomto důležitém tématu a prosazovat legislativní změny.

Čím víc nás je, tím víc jsme slyšet. Každý hlas pro změnu se počítá. Přidejte se k nám a našim podporovatelům: 

podnikatel, Kofola
Jannis Samaras

“Zlepšit život zvířat je třeba nejen proto, že jsou to cítící živé bytosti, které naším přičiněním nepředstavitelně trpí, ale i proto, že hospodářská zvířata chovaná přirozeným způsobem přispívají pozitivně ke krajinotvorbě, od zádrže vody po biodiverzitu. O tom, že nejen maso, které získáváme od zvířat v intenzivních chovech, je plné nezdravých látek a škodí našemu zdraví, nemluvě.” 

Zpěvačka, performerka a koučka
Jana Fabiánová

„Úroveň civilizace se prý pozná podle toho, jak je zacházeno s bezbrannými. Extrémní a systémové týrání miliard hlavně hospodářských zvířat na globální úrovni – to přece nikdo nechce podporovat. Proč je to tedy stále „norma“ i v EU? Pokud by lidé měli šanci vidět realitu živočišného průmyslu, věřím, že většina by přestala tyto produkty kupovat.“

spisovatel
David Zábranský

“V době, kdy už víme tolik o zvířecím vnímání a kdy se chystáme uznat subjektivitu řek nebo umělé inteligence, je neuvěřitelné, že k takzvaným hospodářským zvířatům stále přistupujeme jako k pouhé hmotě.”

terezakunderova
mirafornay
filmová režisérka
Mira Fornay

“Stala jsem se vegankou, protože je absurdní, jak děsivě, brutálně a neodpustitelně krutě se my lidé chováme ke zvířatům. Oddělujeme mláďata od jejich matek, drůbež ve velkochovech je vystavená stejně jako krávy děsivému utrpení a stresu, selata jsou také odebírána od matek a i tato vysoce inteligentní zvířata jsou držená v omezeném prostoru, kde rychle zešílí…

Chápu, že být veganem není snadné a pro každého, ale když už živočišné produkty potřebujeme, měli bychom se ke zvířatům, od kterých je získáváme, chovat s respektem a úctou jako k jiným živým tvorům.”

Miss Supranational ČR 2023
Marie Jedličková

„Přála bych si, aby lidé zase měli blíž k přírodě, ze které jsme vzešli a bez které nemůžeme být. Zvířata jsou její nedílnou součástí a jsou to cítící bytosti, ne věci. Mají srdce stejně jako my. Je naší povinností chovat se k nim s respektem.“

mariejedlickova
barbar
maliřka
Barbora Kysilková alias Barbar

„Nejsem vegan, o to větší závazek cítím vůči každému zvířeti a jeho produktu, které s pokorou přijímám. Důstojné a co nejvíc přirozené podmínky chovu zvířat pro mě hrají zcela zásadní roli. Díky ONE HEART za to, že nás zve k zamyšlení, uvědomění si a otvírá nám v zájmu zvířat oči.“

módní návrhářka a ilustrátorka
Zuzana Osako

„Jsem ráda, že v našem prostředí vznikl fond, který otevírá důležité téma #crueltyfree.“

zuzanaosako
místopředsedkyně představenstva PVZP
Halina Trsková

„Dlouhodobě podporuji aktivity, které mají za cíl zlepšit život nejen v Česku. S tím souvisí i ekologie a přístup ke zvířatům, neboť to jsou také živí tvorové. Velkochovy, v nichž jsou běžně mláďata po porodu odebírána matkám, zvířata držena na malém prostoru bez přirozeného světla, krmena pesticidy a antibiotiky, viditelně trpí… mi přijdou naprosto zvrácené. Pojďme to změnit a udělejme něco dobrého pro sebe, naše zvířecí společníky i pro svět.“

V šíření a sdílení informací je síla, protože nejen činy, ale i slova mají moc.